Veřejná konzultace ke IV. vlně dotací

Vloženo: 8. rjen 2019 v 13:29

VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Dovolujeme si Vás touto cestou informovat, že MPO dnem 3. října 2019 zahájilo veřejnou konzultaci k navrhovanému rozsahu oblastí (souboru základních sídelních jednotek – ZSJ), ve kterých bude možné realizovat výstavbu sítí vysokorychlostního přístupu k internetu s podporou z veřejných zdrojů, v rámci připravovaného dalšího kola Výzvy „Vysokorychlostní internet“.

Veškeré informace naleznete na webovém portálu MPO pro veřejné konzultace www.verejnakonzultace.cz  týkající se programu podpory pokrytí České republiky sítěmi vysokorychlostního připojení k internetu v rámci programu OP PIK

Výzva bude zaměřena na podporu výstavby a modernizaci sítí, s cílem zajištění vysokorychlostního přístupu k internetu s parametry definovanými v „Národním plánu rozvoje sítí nové generace“ pro sítě NGA, pro ty lokality (základní sídelní jednotky – ZSJ), kde dosud vysokorychlostní přístup k internetu v parametrech definovaných tímto plánem není a nebude v nejbližší budoucnosti dostupný. Předmětem veřejné konzultace je také požadavek na doložení investičních záměrů v oblastech, kde nedošlo od roku 2015 do roku 2018 k deklarované plánované výstavbě sítí.

Veřejná konzultace je organizována za účelem ochrany již existujících, nebo prokazatelně plánovaných investic výstavby sítí vysokorychlostního přístupu k internetu v jednotlivých oblastech (ZSJ).

Vyzýváme Vás tedy, abyste ve vlastním zájmu provedli kontrolu vybraných lokalit a v případě potřeby podpory kontaktovali představenstvo APKT.

Momentálně zde není žádný dokument.